A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Пулинської селищної ради

Верховна Рада затвердила проведення спрощеного ЗНО і скасувала ДПА для випускників (ДОПОВНЕНО)

Дата: 24.03.2022 11:25
Кількість переглядів: 17

Цьогорічні ЗНО та вступ в університети будуть спрощеними, таке рішення ухвалила Верховна Рада.

Про це повідомила Народна депутатка Наталя Піпа на своїй фб-сторінці.

“Консенсусне рішення підтримане всім парламентом. Рішення є вимушеним. Після гострих дискусій із врахуванням усіх обставин”, – написала вона.

За її словами, планується, що замість стандартного ЗНО з трьох предметів буде мультипредментний онлайн-тест (українська мова, історія України, математика), який має складатися в безпечних місцях. Також розглядається варіант, що тестування складатимуть у посольствах і консульствах України за кордоном.

Тестування хочуть провести в липні.

Водночас Піпа написала, що можливі зміни залежно від воєнної ситуації. МОН має розробити детальнішу процедуру, а Кабмін затвердити її. Тестування, як і завжди, проводе Український центр оцінювання якості освіти.

Також під рішенням Верховної Ради має підписатися Президент України.

Пізніше в Освітньому центрі ВР уточнили, що йдеться про закон № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022 році.

“Важливо, що ДПА, ЗНО та інші випробування скасовуються лише на 2022 рік, тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти. Це вимушений виняток, а не правило”, – йдеться в повідомленні. 

У парламенті зазначили, що випускники 2021/2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Також вступ до вишів цьогоріч буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

Нагадаємо, МОН пропонувало одноразово скасувати державну підсумкову атестацію для учнів 11 класу, зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) у 2022 році.

Водночас львівські освітяни зверталися до МОН та Верховної Ради не скасовувати ЗНО.


« повернутися

Вхід для адміністратора