A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Пулинської селищної ради

Як працевлаштовувати та оплачувати роботу асистента вчителя у групах подовженого дня – роз’яснення МОН

Дата: 20.10.2021 11:42
Кількість переглядів: 18

Міністерство освіти і науки роз’яснило ситуацію з труднощами під час працевлаштування та оплачування праці асистента вихователя групи подовженого дня.

Раніше до редакції “Нової української школи” звернулися освітяни щодо того, що посада асистента вихователя в інклюзивних групах подовженого дня ЗЗСО не відповідає вимогам щодо працевлаштування та оплати праці.

Зокрема, в документах, які регулюють оплату праці працівників шкіл, не згадується про асистента вихователя групи подовженого дня:

Також жодні нормативні документи не встановлюють педагогічне навантаження для асистента вихователя інклюзивної групи продовженого дня ЗЗСО.

Усе це створює проблеми при працевлаштуванні та оплаті праці.

Ми попросили роз’яснення щодо цього в Міністерства освіти і науки.

МОН запевняє, що посада асистента вихователя є педагогічною, і такий працівник має право на всі виплати, гарантовані державою для педагогічних працівників.

Міністерство працює над виправленням ситуації з працевлаштуванням та оплатою праці таких працівників. Зокрема, воно розробило проєкт постанови, яка має додати посаду асистента вихователя в закладах загальної середньої освіти. Документ спрямовано на розгляд до Кабінету Міністрів України.

Також уже розроблено проєкт акту, яким пропонується внести зміни до постанов Кабінету Міністрів України про тарифні розряди та перелік педпрацівників.

Щодо типових штатних нормативів, у яких також немає посади асистента вихователя, то МОН роз’яснює, що згідно з наказом про Типові штатні нормативи, введення посади асистента вихователя можливе. У разі необхідності, керівник закладу може вводити посади, що не передбачені штатними нормативами для певного закладу й виплачувати їм заробітну плату згідно з лімітними довідками.

Детальніше читайте нижче саму відповідь на запит https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2021/10/Lyst_MON_shhodo_vvedennya_asystenta_vyhovatelya_dlya_inklyuzyvnyh_GPD.pdf


« повернутися

Вхід для адміністратора