A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Пулинської селищної ради

Як школи можуть організувати харчування з чи без власного харчоблоку

Дата: 09.02.2022 12:57
Кількість переглядів: 13

Портал про реформу харчування в закладах освіти “ЗнаЇмо” опублікував порадник та роз’яснення про організацію харчування в школі.

Приготування їжі школа може організовувати як самостійно, так і з допомогою інших підприємств. Є три способи:

  • Заклад організовує харчування сам. Страви готують працівники школи. За дослідженням Decide, так готують їсти у 52% громад.
  • Аутсорсинг. Страви готують працівники приватного або комунального підприємства в харчоблоці закладу освіти. Потрібно укласти договір про передачу харчоблоку в оренду такому підприємству. За оцінкою Decide, так зробили у 34% громад.
  • Кейтеринг. Укладається договір із підприємством, яке готує й доставляє готові страви. Це найменш поширений спосіб приготування, його використовують 12% громад. У дитсадочку кейтеринг можливий, лише якщо немає можливості приготувати їжу у власному харчоблоці.

Підприємство, що залучається для приготування їжі, повинне спеціалізуватися на виробництві чи продажі продуктів і послуг із харчування. Законодавство забороняє купувати їжу для їдальні на продовольчому ринку або з рук. Аналогічно не можна приносити їжу як допомогу від спонсорів чи батьків.

Докладніше про закупівлі послуг харчування читайте в пораднику про організацію харчування в школі: https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/Poradnyk_zakupivli.pdf


« повернутися

Вхід для адміністратора