Навчаємо доброчесності – курс і методичні рекомендації для 3–4 класів
ГО “Смарт освіта” презентувала навчальні матеріали курсу “Уроки доброчесності” для 3–4 класів.
Вони доступні за цим посиланням на сайті “Нова українська школа”.
Усі матеріали можна завантажити і використовувати в школах безплатно. Комплект складається з:
- Рамкового документа “Суспільна доброчесність. Як і коли навчати її в початковій школі”
Цей посібник містить докладне пояснення поняття доброчесності, підходів до навчання в різних країнах, вікових особливостей дітей, а також методичні рекомендації з відповідіями на запитання вчительства про те, як користуватися матеріалами, інтегрувати їх у навчальний процес тощо. Окремим бонусом є стаття соціологині та дослідниці цінностей Вікторії Бриндзи про український контекст та цінності українського суспільства.
- Путівника для вчителя
Конспекти уроків із методичними коментарями та заувагами психологині.
- Путівника для учня в двох частинах
Робочий зошит дитини, у якому він / вона може писати, малювати, проходити самооцінювання та вирізати заготовки для поробок.
- Квесту “Мандрівка містом доброчесності”
Квест на завершення курсу.
Навчальний курс складається з 10 тем:
- Навіщо потрібні правила?
- Не будь байдужим!
- Що означає бути відповідальним?
- Я хочу жити в справедливому суспільстві
- Суперечка інтересів
- Я обираю чесність!
- Я маю гідність!
- Що отримуєш, віддаючи?
- Де є доброчесність, корупції немає
- Доброчесність — мій вибір!
На сторінці з матеріалами також є відеопрезентації курсів від авторок уроків і відповіді на запитання.
Матеріали курсу можна використати для інтеграції в курс “Я досліджую світ”, вивчення доброчесності як окремого курсу чи для позакласної роботи учнів. Учитель може панувати уроки на власний розсуд.
Курс ознайомить дітей із такими поняттями як: відповідальність і гідність, людяність і проактивність, рівність і чесність, лідерство і служіння.
Зміст курсу відповідає Державному стандарту початкової освіти та Типовим освітнім програмам НУШ 1 і НУШ 2. Обов’язкові результати навчання з освітніх галузей за Державним стандартом зазначені в Путівнику для вчителя до кожної теми курсу.
Матеріали уроків уже апробовують у 9 школах України, на сторінці курсу є відгуки вчителів, які першими почали пілотувати проєкт у своїх початкових класах.
“Нова українська школа”
Проєкт “Навчання суспільної доброчесності в українській початковій освіті як довготривалий та ефективний інструмент подолати “побутову корупцію” реалізується у партнерстві з німецькою організацією ChildFund Deutschland (“Дитячий Фонд Німеччини”) за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)